لیدوما تریپ

چشمه آب گرم saturina

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با چشمه آب گرم saturina آشنا خواهیم کرد . با ما همراه باشید.

چشمه آب گرم saturina (ساتورینا) | Italy

چشمه‌های آب‌گرم از جاذبه‌های ارزشمند طبیعی هستند که علاوه بر زیبایی بصری، با خاصیت درمانی گردشگران را به سمت خود می‌کشانند. چشمه‌های آب‌گرم طبیعی به دلیل خاصیت درمانی و محیط بکر و خارق‌العاده‌ای که به بازدیدکنندگان عرضه می‌کنند، در هر کشوری طرفدار دارند. اما برخی از چشمه‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که آن‌ها را از بقیه آب‌گرم‌ها متمایز می‌کند.

Saturnia دهکده ای درtuscani  ایتالیا می باشد که به چشمه های آبگرم گوگردی آن بسیار مشهور است. جمعیت این دهکده در سال 2010 حدود 280 نفر بوده است و از زمان های قدیم ساکنان بومی در این منطقه زندگی کرده اند. در نزدیکی دهکده saturnia حدود 800 لیتر آب به دمای 37 درجه سانتیگراد به شکل آبشار جاری شده است و به استخر های طبیعی تشکیل شده از گوگرد می ریزد. بستر موجود از گوگرد در این استخر ها از تبخیر به مرور زمان آب و باقی ماندن گوگرد تشکیل شده اند. این منطقه از اواخر قرن 19 ام که زمین های اطراف چشمه تخریب شد، مورد توجه قرار گرفت و سالیانه هزاران گردشگر برای آب تنی در چشمه آبگرم این منطقه بازدید می کنند.

چشمه آب گرم saturina
چشمه آب گرم saturina
چشمه آب گرم saturina
چشمه آب گرم saturina

نام این دهکده از یکی از خدایان روم باستان به نام Saturn گرفته شده است. بر اساس افسانه ها او از جنگ های پی در پی میان انسان ها خسته شده بود، بنابراین صاعقه ای به سمت زمین فرستاد که از محل برخورد آن به زمین آبشاری با آب گرم گوگردی برای آرامش و تسکین دادن به انسان ها به وجود آمد.

این مطلب را هم مطالعه کنید
کلیسای سنت پیتر رم ، ایتالیا | Rome
چشمه آب گرم saturina
چشمه آب گرم saturina

از مکان هایی که برای بازدید در این دهکده می توان به آن ها اشاره کرد آبشار gorello waterfall،Roman gate on the Via Clodia و میدان village squre می باشند.

چشمه آب گرم saturina
چشمه آب گرم saturina

نکاتی که قبل از سفر به این منطقه باید بدانید:

 • هیچ رختکنی برای عوض کردن لباس هایتان وجود ندارد پس لباس شنای خود را از قبل بپوشید.
 • پارکینگ رایگان ولی تعداد آن محدود است.
 • هیچ غریق نجاتی و مسئولی وجود ندارد. هر کس مسئول تمیز کردن فضای اطراف خود می باشد.
 • جنس فضای اطراف استخر های طبیعی آبگرم از شن و ماسه می باشد و پا برهنه راه رفتن را کمی مشکل می کند. پیشنهاد می شود با کفش های مخصوص یا دمپایی وارد آب شوید.
 • حتما کرم ضد آفتاب و حوله همراه خود داشته باشید.
 • نوشیدنی و خوراکی همراه خود ببرید. رستوران کوچکی برای خرید خوراکی در این محل وجود دارد ولی از کیفیت بالایی برخوردار نیست.
 • از آنجا که گردشگران زیادی از این منطقه بازدید می کند، اگر به دنبال آرامش بیشتری هستید می توانید به قسمت های پایین تر چشمه بروید.
 • بهترین روش برای رفتن به این منطقه ماشین است.
چشمه آب گرم saturina
چشمه آب گرم saturina

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایتالیا

بدون نظر

 1. ناشناس

  مارس 15, 2019 at 15:44

  امتیاز بازدید کننده: ستاره ها ۴

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *