پارک جنگلی نور
پارک جنگلی نور

پارک جنگلی نور ، مازندران | Nur Forest Park

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

پارک جنگلی نور

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با پارک جنگلی نور در استان مازندران آشنا خواهیم کرد . با ما همراه باشید.

پارک جنگلی نور یا جنگل نور در کیلومتر پنج نور به محمودآباد با مساحت 3645 هکتار در شهرستان نور قرار دارد که از نظر وسعت یکی از بزرگترین پارک های خاورمیانه است  و دارای جذابیت های گردشگری بسیار است.

در ابتدای ورودی غربی پارک جنگلی نور که از جاده اصلی نور محمودآباد جدا می شود، سردر زیبای سنگی با ویژگی های معماری و پوشش چوبی ساخته شده که دیدنی است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


تجهیزات و امکانات روزانه دارد و به دلیل برخی ویژگی ها مانند دسترسی مناسب به جاده ساحلی نور، نزدیکی به شهرهای محمود آباد، نور، آمل و داشتن امکانات کامل تفرجگاهی از قبیل میز، نیمکت، آب لوله کشی و زمین بازی، مورد استفاده مردم شهر های مجاور و مسافران قرار می گیرد از خصوصیات بارز این پارک، نزدیکی آن به دریا و چشم اندازهای زیبای آن است.

در بیشه های اطراف این پارک قرقاول ایرانی نیز وجود دارد که جاذبه خاصی به آن می بخشد. همچنین داشتن ذخیره گاه 270 هکتاری درخت “سفید پلت” که بومی ایران است ارزش ویژه ای به این منطقه داده است. در این پارک جنگلی همچنین انواع گونه های جنگلی مانند افرا ، ممرز ، توسکا ، انجیلی و … یافت می شود .

پارک جنگلی نور

این پارک جنگلی که پارک جنگلی سعیدی آشتیانی نور هم نامیده می شود جزو آخرین باقیمانده جنگل های جلگه ای بوده و در سال 1351 با همت مرحوم سعیدی آشتیانی طراحی و احداث گردید از این رو به نام موسسش هم نامیده می شود.

امکانات و خدمات

آسفالته بودن جاده‌های داخل این جنگل موجب می‌گردد تا علاوه بر سهولت پیدا کردن مسیر، شما از رانندگی در میان این درختان نیز لذت ببرید و به راحتی مسیر مورد نظر را طی کیند. پس می‌توانید حتی از درون ماشین خود طبیعت دوست داستنی پارک نور را حس کنید و از میان درختان سر به فلک کشیده عبور کنید و از این چشم انداز‌ها و مناظر بی نهایت لذت ببرید.

پارک جنگلی نور

الاچیق‌های موجود در پارک جنگلی نور شما را وا می‌دارد تا اتراق کنید و ساعاتی را با برپا کردن پیک نیک با دوستان و یا خانواده از لحظات خوش سفر لذت ببرید و در آغوش طبیعت و از صدای گاه و بیگاه پرندگان لذت ببرید. همچنین فرصت عکاسی با وجود درختان سر به فلک کشیده و کهنسال، جاده زیبا و… برای عکاسانی که همواره به دنبال سوژه هستند، مهیاست تا خاطرات شیرین خود را برای همیشه ثبت کنند.

پارک جنگلی نور

مسیر دسترسی

در مسیر نور به محمود آباد و در میانه راه تابلویی وجود دارد که شما را به پارک نور هدایت می کند، این پارک بکر که به پارک سعیدی آشتیانی نیز نام گذاری شده است، دارای مساحت ۳۶۰۰ هکتار است که به عقیده کارشناسان بزرگترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه است. در کیلومتر ۵ جاده اصلی نور به محمودآباد ورودی غربی این پارک واقع شده است و سردری سنگی با پوشش چوبی، ویژگی آن است. یکی از دلایلی که مورد استقبال بسیاری از گردشگران شده، این است که به جاده ساحلی نور دسترسی مناسبی دارد و به شهرهای رستم رود، محمودآباد، نور و آمل نیز بسیار نزدیک است.

پارک جنگلی نور

اقامت در پارک جنگلی نور

دو شهر محمودآباد و نور دارای ویلاها و هتل ها و مهمانخانه های مختلفی هستند که می توانید برای اقامت بر روی آنها حساب کنید. کمپینگ نیز از دیگر گزینه های پیش روی شماست که می توانید در پارک جنگلی نور آن را برپا کنید. در دل پارک نیز روستای سیاهکلا وجود دارد که می توانید در آنجا نیز اقامت داشته باشید.

 

پارک جنگلی نور الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)