لیدوما تریپ

میدان ساعت ساری

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره میدان ساعت ساری صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این میدان شاخص در شهر ساری در ادامه با ما همراه باشید.

همانطور که میدانید این شهر زیبا و خوش آب و هوا یکی از بهترین مقاصد برای سفر به شمال ایران است. پس اگر قصد سفر به شمال کشور و شهر ساری را دارید بازدید از این میدان که یکی از جاذبه های شهر ساری است را فراموش نکنید.

میدان ساعت که مازندرانی ها به زبان خود به آن پاساعت می گویند، نام میدانی در مرکز شهر ساری مرکز استان مازندران ایران است. در میانه میدان ساعت که اکنون به میدان هفت تیر موسوم شده است برجی با ساعت عقربه‌ای بزرگ و مجهز به صدای زنگ ناقوس قرار دارد که در هنگام تغییر ساعات به تعداد رقم ساعت آن لحظه به صدا درمی‌آمد و در سکوت شب‌های ساری صدای ساعت ۱۲ شب به دلیل تعداد بالای دفعات آن و نیز سکوت شب تا خیابان‌های اطراف برج شنیده می‌شد.

میدان ساعت ساری
میدان ساعت ساری

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

در سال ۱۳۵۵ ساخت میدان این برج آغاز شد و در نهایت در سال ۱۳۵۷ ساخت برج ساعت پایان یافت. محمد علی حیدری سازنده این برج است و دانیال فلاحیان فر طراح این برج می‌باشد.

این مطلب را هم مطالعه کنید
منطقه توریستی کرفون ، زیباترین منطقه ساحلی بابلسر | Babolsar

در سال ۱۳۸۰ ساعت زنگدار این برج را به علّت اعتراض برخی از ساکنان نزدیک به برج قطع کردند زیرا تعداد دفعاتی که ساعت زنگ میزد به خصوص در ساعت 12 نیمه شب زیاد بود و باعث ثلب آرامش ساکنین اطراف برج و حتی منطقه های دورتر می شد.

میدان ساعت ساری
میدان ساعت ساری

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In ایران

بدون نظر

  1. Elnaz Saadati

    ژوئن 1, 2019 at 06:10

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها ۴

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *