موزه روستای برنابی و موزه تاریخ ونکوور

معرفی 2 موزه مهم تاریخ ونکوور ؛ موزه روستای برنابی و موزه ونکوور

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

موزه روستای برنابی و موزه ونکوور

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با موزه روستای برنابی و موزه ونکوور آشنا خواهیم کرد. اگر قصد سفر به شهر زیبای ونکوور را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ونکوور یک شهر ساحلی و بندرگاهی مهم در کانادا است که در منطقه لوئر مین‌لند در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. ونکوور همواره به عنوان یکی از پنج شهر برتر دنیا از لحاظ کیفیت و قابلیت زندگی انتخاب شده‌ است و به همین دلیل یکی از شهرهایی است که افراد زیادی آن را برای زندگی و یا سفر انتخاب می کنند.

موزه روستای برنابی و موزه تاریخ ونکوور از مهم‌ترین موزه های معرفی تاریخ ونکوور و از دیدنی های مهم این شهر هستند. در این مقاله کوتاه قصد داریم که به معرفی این دو موزه بپردازیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

موزه روستای برنابی
موزه روستای برنابی

موزه روستای برنابی – Burnaby Village Museum

موزه روستای برنابی، واقع در پارک دریاچه گوزن، یک مکان تاریخی است که باید در ونکوور بزرگ از آن بازدید کرد. این موزه در فضای باز قرار گرفته و بازدیدکنندگان را به جامعه ای در دهه 1920 که یک تراموا هم دارد می برد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


تاریخ موزه

موزه دهکده برنابی در سال 1971 به عنوان بخشی از پروژه صد ساله برنابی با هدف خاص ایجاد شهر کوچکی که تاریخ اولیه بریتیش کلمبیا را منعکس می کند، آغاز به کار کرد. بنای اصلی این مکان، “دهکده میراث” نامگذاری و در 11 آوریل 1971 افتتاح شد. ساخت و ساز آن تنها چند ماه به طول انجامید.

مراسم افتتاحیه رسمی در 19 نوامبر 1971 بود. تقریباً 15000 نفر از این روستا بازدید کردند که فقط به مدت سه روز به روی عموم باز بود. این موزه با مجموعه آهنگری، کالسکه سواری و دوچرخه فروشی، فروشگاه عمومی، مدرسه، خانه عمارت (الورث)، بستنی فروشی، داروخانه، آرایشگاه، مغازه دندانپزشکی، مغازه واردات عمومی چینی، چاپخانه و ایستگاه تراموا افتتاح شد.

موزه روستای برنابی امروز

این موزه که 10 هکتار زمین را در بر می گیرد، امروز دهکده ای بازسازی شده بر اساس دهه 1920 را تشکیل می دهد که شامل 31 ساختمان، به همراه کارکنان با لباس رسمی و مخصوص شغل آنها است که مشاغل سنتی را به نمایش می گذارند. در این ساختمان ها شما با کسب و کارهای قدیمی چون آهنگری، گیاه شناسی چینی و مدرسه Seaforthآشنا می شوید.

برخی از ساختمان‌های این دهکده ساختمان‌های میراثی اصلی هستند که از مکان‌های دیگر منتقل شده و بازسازی شده‌اند. بقیه ساختمان‌های مشابهی هستند که برای نگهداری مصنوعات خاص، از جمله تراموای بین‌شهری راه‌آهن برقی ۱۹۱۲ بریتیش کلمبیا ساخته شده‌اند. این موزه همچنین به‌خاطر چرخ فلک پارکر CW مدل 1912 که در دسترس بازدیدکنندگان برای سوار شدن است، شهرت دارد.

موزه همچنین فضایی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند تا در مورد اولین ملل و رابطه آنها با بریتیش کلمبیا قبل از ورود مهاجران استعماری، بیاموزند. در خانه آموزش بومی، بازدیدکنندگان درک بهتری از اهمیت زمین از دیدگاه بومی پیدا خواهند کرد.

موزه روستای برنابی
موزه روستای برنابی

موزه ونکوور – Museum of Vancouver

موزه ونکوور یک موزه تاریخ مدنی و برنده جایزه است که در پارک ونیر، ونکوور، بریتیش کلمبیا واقع شده است. این موزه در حال حاضر بزرگترین موزه مدنی در کانادا و قدیمی ترین موزه در شهر ونکوور است.

تاریخ موزه

این موزه توسط انجمن هنری، تاریخی و علمی ونکوور (AHSA)، که در 17 آوریل 1894 تشکیل شد، تأسیس شد و خرید منظم آثار باستانی برای مجموعه‌های AHSA  از آن زمان آغاز شد.

موزه ونکوور امروز

ماموریت اعلام شده موزه ونکوور دستیابی به درک عمیق تر از ونکوور از طریق داستان ها، اشیاء و تجربیات مشترک است. این موزه که تاریخ شهر را به نمایش می گذارد، مکانی مناسب برای خانواده با تابلوهای نئونی قدیمی و آثار باستانی است. این موزه دارای نمایشگاه های دائمی و موقت متعددی در کنار گالری های متعددی است که تاریخ شهر را در قرن بیستم به نمایش می گذارد.

این موزه دارای مجموعه بزرگی از اشیاء است که تا حد زیادی منعکس کننده علایق اهداکنندگان و متصدیانی است که در طول سال ها در مورد خرید تصمیم می گرفتند. اینها شامل اقلام قوم شناسی، آثار باستانی آسیایی و مصری و یادگاری های مربوط به شخصیت ها و رویدادهای مهم در طول تاریخ ونکوور است.

چطور به این موزه برسیم ؟

موزه ونکوور در پارک خوش منظره Vanier واقع شده است. تنها 5 دقیقه رانندگی از مرکز شهر ونکوور یا 20 دقیقه پیاده روی در امتداد پیاده‌روی اقیانوس تا جزیره گرانویل یا ساحل کیتسیلانو فاصله دارد. این موزه به آسانی توسطFalse Creek Ferries، Mobi Bike Share Program  و City Transit قابل دسترسی است. اگر با اتوبوس سفر می کنید، از اتوبوس شماره 2 یا 32 استفاده کنید و از خیابان کورنوال و خیابان سرو خارج شوید.

موزه تاریخ ونکوور
موزه تاریخ ونکوور

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید