ایرانی ها در نوروز 1400 به کدام کشورها و شهرها میتوانند سفر کنند ؟

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

مقاصد سفر در نوروز 1400

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره مقاصد سفر در نوروز 1400 خواهیم گفت. پس اگر قصد دارید نوروز امسال به سفر بروید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

همیشه تعطیلات نوروز بهترین فرصت و اصلی‌ترین اوج سفر در ایران بوده است؛ اما نوروز 1399 به خاطر شیوع کرونا، سالی متفاوت بود و تقریبا هیچ سفر نوروزی برون مرزی از ایران انجام نگرفت. حالا دوباره با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، توجه‌ها به سمت تورهای نوروز 1400 رفته است. اما سوال اصلی این است که برای سفرهای خارجی نوروز 1400، چه مقاصدی می‌تواند جزء انتخاب های خانواده‌های ایرانی قرار بگیرد؟ در ادامه این مقاله ما مقاصد داخلی و خارجی را معرفی می کنیم که هرچند هنوز قطعیت آنها با توجه به وضعیت کرونا در نوروز مشخص نیست، اما در حال حاضر جزء مقاصدی هستند که می توانید برای سفر نوروزی خود انتخاب کنید و مطابق آنها برنامه ریزی کنید.

مقاصد خارجی

ترکیه

ترکیه و تورهای متنوع آن، همیشه پرطرفدارترین تورهای برگزار شده از ایران هستند و امسال هم بیشترین مسافر خروجی از ایران به مقصد ترکیه و شهرهای اصلی آن خواهد بود. انجام تست کرونا برای سفر به تمامی مقاصد ترکیه با تمامی ایرلاین‌ها، الزامی است.

مقاصد سفر در نوروز 1400
مقاصد سفر در نوروز 1400
  • استانبول

استانبول و تورهای آن، همیشه بین ایرانیان از سایر تورها پرطرفدارتر بوده است. امسال هم به دلیل قیمت مناسب‌تر تورهای استانبول نسبت به سایر مسیرها و همچنین تعداد زیاد تورها به مقصد استانبول، بیشتر از بقیه مقاصد، محبوبیت دارد و پیش‌بینی می‌شود که استانبول پرطرفدارترین مقصد سفر در نوروز 1400 باشد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


  • آنتالیا

آنتالیا نیز همواره به دلیل تعداد پروازهای مستقیم و غیرمستقیم و تعداد فراوان پروازهای چارتری، جزء مقاصد اصلی نوروزی در ایران محسوب می‌شود. امسال نیز شنیده‌ها حاکی از این است که پروازهای فراوانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مقصد آنتالیا در حال برنامه‌ریزی است. می‌توان تور آنتالیا را در کنار تور استانبول به عنوان دردسترس‌ترین و پرطرفدارترین مقاصد نوروز 1400 پیش‌بینی کرد.

  • مارماریس

مارماریس هم جزء شهرهایی است که در سبد سفر ایرانیان قرار گرفته بود. طبق شنیده‌ها، بسیاری از هتل‌های مارماریس فعلا تعطیل هستند. این که برای تعطیلات نوروز، چه تعدادی از آنها قرار است بازگشایی شوند، به صورت دقیق مشخص نیست و باید منتظر اعلام آن‌ها ماند. اما به هر حال، با همان تعداد هتل‌های محدود، برخی از آژانس‌های مسافرتی، پکیج تورهای مارماریس خود را ارائه کرده‌اند.

  • کوش آداسی

کوش آداسی به عنوان ارزان‌ترین مقصد ریزورتی در ترکیه، همیشه جزو گزینه‌های جذاب برخی از مسافران به مقصد کشور ترکیه است. در حال حاضر، هیچ توری به مقصد کوشی آداسی، برنامه‌ریزی نشده، اما احتمال می‌رود تورهای آن برگزار شود.

  • تورهای زمینی به مقصد ترکیه

با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی به مقصد ترکیه، انجام تورهای زمینی در هاله‌ای از ابهام هستند و امکان انجام تورهای زمینی به مقصد ترکیه در نوروز 1400 به شدت کم است.

سریلانکا

سریلانکا از آن دسته مقاصدی است که کم‌کم داشت در سبد سفر ایرانی ها قرار می‌گرفت و در یکی دو سال اخیر، توجه خیلی‌ها به آن جلب شده بود. سریلانکا اخیراً مرزهای خود را به روی توریست‌ها بازگشایی کرده است. تور سریلانکا از مبدأ ایران به مقصد سریلانکا برای نوروز 1400 به صورت پرواز مستقیم و بسیار محدود برگزار میشود. چون امکان سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا و مخصوصا مالزی و تایلند بسیار پایین است، به نظر می‌رسد تقریبا تنها گزینه نسبتا ارزان، تورهای سریلانکا باشند.

مقاصد سفر در نوروز 1400
مقاصد سفر در نوروز 1400

مالدیو

مالدیو جزو مقاصدی به شمار می‌رود که مدتی است با اجرای پروتکل‌های به نسبت سخت و قیمت‌های گران، توریست می‌پذیرد. از ایران نیز تورهای مالدیو  تقریبا 4 ماهی است که برگزار می‌شوند و برای نوروز 1400 هم یکی از گزینه‌های پیش‌روی مسافران خاص ایرانی است.

ارمنستان

ارمنستان نیز جزو مقاصدی است که احتمال اجرای تورهای نوروزی آن از مبدأ ایران بسیار زیاد است. پکیج تورهای هوایی به مقصد ارمنستان اخیرا منتشر شده است و شما می توانید به سفر به ارمنستان نیز فکر کنید.

کنیا

کنیا نیز مشابه مالدیو از آن دسته تورهایی است که در 4، 5 ماه اخیر به صورت محدود اجرا شده و امکان سفر ایرانیان به آنجا فراهم بوده است. تورهای کنیا نیز به صورت محدود در نوروز 1400 اجرا خواهند شد و می‌تواند یکی از گزینه‌های روی میز برای سفرهای نوروزی باشد.

عمان 

کشور عمان نیز در چند ماه اخیر شرایط خاصی را سپری کرده و چندین و چند بار مرزهای خود را به روی گردشگران باز و بسته نموده است. هم اکنون پکیج تورهای عمان در بازار آژانس های منتشر شده است اما شرایط سفر به این کشور به ثبات کامل و لازم نرسیده است.

مقاصد پرطرفدار اما تعطیل

این مسیرها، با وجود اینکه مهم‌ترین مقاصدی هستند که همواره مورد توجه ایرانیان بوده‌اند، تور و امکان سفر به آن‌ها (برای توریست‌ها)، فعلا مقدور نیست و بازگشایی مرز و انجام تور و سفر آن‌ها هم در نوروز 1400 احتمال کمی دارد:
تور تایلند، تور مالزی، تور گرجستان، تور دبی، تور باکو، تور هند و تورهای به مقصد تمامی کشورهای اروپایی. این‌ موارد، کشورها و مقاصدی هستند که امکان برگزاری تور و سفرشان تا نوروز 1400 به شدت ضعیف و تقریبا محال خواهد بود و بهتر است برای این مقاصد، برنامه سفر نریزید.

مقاصد داخل ایران 

  • سفر به جزیره کیش: تا امروز یعنی 29 بهمن 1399 مشخص شده که ورود به جزیره زیبای کیش فقط برای مسافران تورهای مسافرتی مقدور است. در حالت کلی ورود به کیش در تعطیلات؛ از 25 اسفند ممنوع می باشد.
  • سفر به جزیره قشم: از اول اسفند، برای سفر به قشم باید در سامانه “قشم زیبا” ثبت نام کنید.
  • سفر به شیراز: هنوز درباره شرایط این شهر اطلاعیه رسمی منتشر نشده است.
  • سفر به مشهد: هنوز درباره شرایط این شهر اطلاعیه رسمی منتشر نشده است.
  • سفر به اصفهان: هنوز درباره شرایط این شهر اطلاعیه رسمی منتشر نشده است.

منبع: لست سکند الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨