متروی مسکو

متروی مسکو ، روسیه | Moscow

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

متروی مسکو

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با متروی مسکو آشنا خواهیم کرد.

مسکو یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. از مهمترین جاذبه های آن می توان میدان سرخ ، کاخ های کرملین ، کلیسای سنت باسیل ، متروی مسکو و … را نام برد.

چیزهای زیادی وجود دارد که دلیل معروف بودن مسکو هستند و متروی مسکو هم قطعا یکی از برجسته ترین آنها است. مترو قلب این شهر است. در طول ساعت های اوج، جمعیت مردم وارد قطارها می شوند و از ایستگاه ها خارج می شوند. مترو مرکز اصلی حمل و نقل عمومی مسکو است. همچنین یک بنای تاریخی و عنصر حیاتی و ساختار اصلی هویت آن است. شما بدون درک مترو مسکو قادر به درک این شهر نیستید، به همین دلیل است که تاریخچه مختصری از آن را در اینجا معرفی می کنیم.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


متروی مسکو

متروی مسکو شلوغ ترین مترو در جهان است

مترو مرکز مسکو روزانه بیشترین تعداد مسافر را از میان سیستم های مترو در جهان در اختیار دارد، در روزهای هفته این تعداد به 9 میلیون می رسد و یکی از شلوغ ترین متروها در جهان است. این مترو شامل 14 خط و 212 ایستگاه است و دارای بیش از 360 کیلومتر مسیر است. به علاوه 44 ایستگاه از این ایستگاه ها، نماد فرهنگی محسوب می شوند.

متروی مسکو

طراحی متروی مسکو

اولین پلان های متروی مسکو به تاریخ امپراتوری روسیه بازمی گردد، اما ساخت آن تنها در سال 1931 شروع شد و اولین ایستگاه ها در سال 1935 به روی عموم مردم باز شد. خط اول متروی مسکو، بخشی از خط قرمز از Sokolniki به مرکز شهر، 11 کیلومتر طول داشت. طرح اولیه شامل ده خط با طول کلی 80km بود. با وجودی که فقط کارگران و داوطلبان شوروی در ساخت مسیرها و ایستگاه ها مشغول به کار بودند، سیستم مترو خود توسط متخصصانی طراحی شده بود که پیش از این Underground لندن را طراحی کرده بودند.

امروزه متروی مسکو به طور مداوم در حال گسترش است، با ایستگاه های جدید که هر ساله به خطوط اضافه می شود. متروی مسکو همچنین یک عنصر و نماد مهم فرهنگی است. مترو، به معنای واقعی کلمه، قلب مسکو است. اگر می خواهید واقعا شهر را بشناسید، از مترو آن شروع کنید.

متروی مسکو

اگر چه سیستم متروی مسکو به دلیل شکوه و عظمت معماری آن مشهور است، اما شلوغ ترین ایستگاه مترو در جهان است و می تواند کمی گیج کننده باشد. با این حال، با بیش از 200 ایستگاه، اگر یاد بگیرید که چگونه از آن استفاده کنید، به طرز عجیبی استفاده از آن راحت می شود. مراحل آسان زیر را به خاطر بسپارید تا بتوانید مانند یک حرفه ای از متروی این شهر استفاده کنید.

نکاتی برای استفاده از متروی مسکو

  • یک نقشه همراه خود داشته باشید. (همچنین اگر نمیخواهید نقشه دستتان باشد اپلیکیشن های راهنما با نام Metroman یا Yandex.Metro را بگیرید).

متروی مسکو

  • دنبال نشانه ها بگردید. (تمام ایستگاه های مترو مسکو نمادی قرمز رنگ به شکل حرف M در قسمت ورودی خود دارند).

متروی مسکو

  • بلیط یا کارت مترو بخرید. (تا زمانی که از ایستگاه خارج نشده اید می توانید با یک بار ورود هر تعداد مسیر را که میخواهید بروید).

متروی مسکو

  • از ساعات شلوغ اجتناب کنید. (زمان استفاده از پله برقی، سمت راست پله برای ایستادن و سمت چپ آن برای دویدن و برای افرادی است که عجله دارند).

متروی مسکو

  • به دقت گوش دهید. (تمامی ایستگاه ها هم به روسی و هم به انگلیسی اعلام می شوند).

نقشه متروی مسکو

متروی مسکو

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید : الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨