دیدنی های کاتماندو 
دیدنی های کاتماندو 

بهترین مکان های دیدنی کاتماندو | Kathmandu

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

دیدنی های کاتماندو

کاتماندو بزرگترین شهر و پایتخت سیاسی نپال است که اولین مقصد گردشگران عازم نپال محسوب شده و بهشت ماجراجویان و ورزشکاران بخصوص کوه‌نوردان شناخته می‌شود.نام کاتماندو از ترکیب واژه‌های سانسکریت “کاسث” (काष्ठ) به معنی چوب و “مانداپ” (मंडप/मण्डप) به معنی سایه‌سار پدید آمده است؛ گفته می‌شود به خاطر فراوانی ساختمان‌های چوبی زیاد که باعث گسترده بودن سایه‌های فراوان در سطح شهر می‌شده این نام را بر آن شهر گذارده بودند.این شهر که پایتخت کشور نپال محسوب می‌شود در سال‌های اخیر رشد چشمگیری را به خود دیده است. گسترش شهر به حدی بوده است که عملا کاتماندو به شهر دیگری به نام پاتان متصل شده است.در ادامه مطلب همراه تاپ توریست باشید تا با دیدنی های کاتماندو بیشتر آشنا شوید.

آسان تول

میدانی بسیار شلوغ و پر رفت و آمد در کاتماندو که هر روزه (به جز یکشنبه‌ها) پر از فروشندگان دوره‌گرد و مردم محلی و گردشگران می‌شود. این میدان تجاری فرهنگی یکی از تاریخی ترین مناطق شهر بوده و به سبب موقعیت مکانی، جشن‌های سالانه و بازار پررونق خود معروف شده است.شش خیابان به این میدان منتهی می‌شوند و بسیاری از بانک‌ها، رستوران‌ها، اداره پست و تعداد زیادی فروشگاه وسایل مختلف در این خیابان‌ها و نزدیک میدان اصلی واقع شده‌اند و به همین سبب محل رفت و آمد بسیاری از گردشگران و مردم عادی است.دیدنی های کاتماندو 

میدان بختاپور دوربار(durbar)

این میدان به میدان بختاپور دوربار معروف است و آن را یکی از میراث جهانی یونسکو می دانند بنابراین یک مکان دیدنی و به یاد ماندنی است. کاخ سلطنتی قدیمی پادشاه گذشته کاتماندو در برابر یکی از سه میدان دوربار قرار دارد. در قرن نوزدهم این میدان مکان بازی خانواده سلطنتی و مراسم ویژه خانواده پادشاه بوده اما به مرور زمان ساختمان های موجود در این میدان خراب شده ونیاز به تعمیر دارد. این میدان و بناهای آن یادگار معماری سنتی نپال است.

دیدنی های کاتماندو 
دیدنی های کاتماندو

بودهانات (Boudhanath)

بودهانات گنبدی واقع در ۱۱ کیلومتری مرکز و حومه ی شمال شرقی کاتماندو است، که گنبد عظیم و با شکوه ماندالا آن را به یکی از بزرگترین گنبد های کروی در نپال تبدیل کرده است.بودهانات در یک مسیر تجاری باستانی واقع شده است. اینجا محلی برای مراقبه و عبادت است، افرادی که می خواهند در سفر های خود مکان های مذهبی زیادی را ببینند بازدید از این معبد را از دست ندهند. تجار و بازرگانان تبتی قرن هاست که در این مکان عبادت می کنند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دیدنی های کاتماندو 
دیدنی های کاتماندو

استوپای سوایام بونات

این سازه بعد از استوپای بودانات از لحاظ اهمیت در رده دوم قرار دارد. «سوایام بونات» (Swayambhunath) در قرن ۵ میلادی ساخته شده و مجموعه‌ای از یک استوپا، چند معبد، زیارتگاه، صومعه تبتی، موزه و کتابخانه است. استوپای این مجموعه در سال ۲۰۱۰ با ۲۰ کیلوگرم طلا دوباره طلاکاری شد و یک گنبد سفید در پایه دارد. در این مکان می‌توانید مناظر بسیار زیبایی از شب‌های کاتماندو را تماشا کنید. اگر می‌خواهید زائرین تبتی را ببینید باید قبل از ساعت ۹ صبح در محل حاضر شوید.

دیدنی های کاتماندو 
دیدنی های کاتماندو


 الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)