درکه
درکه

درکه تهران | مکانی ایده ال برای طبیعت گردی

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

درکه تهران

در این مقاله از معرفی دیدنی های تهران درباره یکی از مکان های محبوب ، درکه تهران سخن خواهیم گفت که یک مکان مناسب برای پیاده روی و کوهپیمای در بین ساکنین تهران به شمار می رود پس تا آخر این مقاله با مجله گردشگر تاپ توریست همراه باشید.

تهران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. با ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ تن جمعیت، بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان و پرجمعیت‌ترین شهر باختر آسیا به‌شمار می‌رود. کلان‌شهر تهران نیز سومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است. تهران یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران به حساب می‌آید و این شهر دارای مجموعه‌ای از جاذبه‌ های گردشگری است که شامل کاخ‌ها و موزه‌هایش می‌شود.

میدان و برج آزادی، برج میلاد، پل طبیعت و کاخ گلستان از جاذبه‌های گردشگری مهم شهر تهران هستند. تهران شهری پر از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و تاریخی و طبیعت بکر است که بسیاری از آنها برای افراد کمتری شناخته شده اند،

درکه

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


مختصری درباره تفریحگاه درکه بدانید :

درکه در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا در شمال زندان اوین قرار دارد و یکی از دل‌ پذیرترین نقاط دیدنی تهران برای رهایی از زندگی شهری است. در این منطقه، رستوران‌ های کنار رودخانه در مجاورت هم قرار دارند و مسیرهای پیاده‌روی از میان بخش‌های مختلف آن می‌گذرد. مسیرهای کوه‌ نوردی برای صعود به ارتفاعات نیز درنظر گرفته شده است. از اینجا می‌توانید تا ایستگاه شماره‌ی یک تله‌ کابین توچال پیاده‌روی کنید.

این منطقه از دو ستیغ موازی با امتداد تقریبی شمالی-جنوبی تشکیل شده که در فاصله بین مابین دو ستیغ، دره طویلی با مشخصات توپوگرافی بسیار متنوع دیده می‌شود و شامل چشم‌اندازهای متفاوت به محدوده‌هایی با پوشش گباهی و یا عاری از آن می‌باشد

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به درکه، ایستگاه تجریش است. از ایستگاه باید با اتوبوس یا تاکسی خودتان را به منطقه برسانید. هفت حوض، جنگل و آبشار کارا، آبشار بند عبدالله، آبشار جوزک، پلنگ جوزک، پلنگ چال، اسپیو (آب سپید)، هفت چشمه (هفت طیغانی)، و کفو (آب کف دار) معروف ترین جلوه های طبیعت زیبا و مترنم دره درکه هستند که بر جاذبه های گردشگری و کوه پیمایی آن افزوده اند. درکه تهران به نام های درکه ، نیز شناخته می شود.

دسترسی

آدرس : تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، خیابان رشید الدین فضل الله، خیابان داوودیان، درکه. الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید