جاهای دیدنی بندر جاسک 
جاهای دیدنی بندر جاسک 

جاهای دیدنی بندر جاسک | هرمزگان

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

جاهای دیدنی بندر جاسک 

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با جاهای دیدنی بندر جاسک ، یکی از شهرهای استان هرمزگان آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

بندر جاسک واقع در یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران هست .جاسک در گذشته از جمله بنادر مهم تاریخی تجاری و استراتژیک و دارای تمدنی 3 هزار ساله بوده است.بندر جاسک با تاریخی کهن و جلوه های طبیعت زیبا قدمتی درخشان در گردشگری دارد. جاسك دارای طبیعی و تاریخی ناب و مردمانی میهمان نواز هرساله درایام نوروز مشغول پذیرایی ازمسافران و گردشگران به این شهرستان است.

تلگراف خانه بندر جاسک

تلگراف خانه انگلیسی ها كه یكی از قدیمی ترین تلگراف خانه های ایران است به عنوان اولین مركز تجاری كمپانی هند شرقی در بندر جاسک ساخته شد و بعدها به تلگراف خانه تبدیل شد و هم اكنون به همین نام نیز مشهور است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


براساس منابع تاریخی، اداره تلگرافخانه در سال 1286 در جاسك تأسیس شد و در سال 1295 دولت انگلیس گارد نظامی كوچكی برای مراقبت از تأسیسات فرستنده تلگراف در جاسک تشكیل داد.سال بعد فرماندهی نظامی انگلیس از باسَعیدو، شهری در جزیره قشم به جاسك منتقل و در سال 1309اداره خطوط تلگراف انگلیس به دولت ایران تحویل داده شد.

جاهای دیدنی بندر جاسک 

دخمه و گورستان تاریخی جاسک

دخمه و گورستان جاسک واقع در بخش مرکزی شهرستان بندر جاسک استان هرمزگان، یکی از نقاط دیدنی این استان در جنوب ایران است. در ۱۵ کیلومتری شمال خاوری شهر جاسک در محلی به نام سعادتمند، در بالای کوهی، دخمه و گورستان افسانه ای وجود دارد که دیرینگی آن ها به پیش از اسلام تخمین زده شده است.

ساحل دریای عمان

سواحل زیبای دریای عمان مهم‌ترین جاذبه گردشگری بندر جاسک در استان هرمزگان به شمار می‌رود. پهنه آبی دریای عمان یا به معنای صحیح‌تر؛ خلیج عمان، پیشروی آب اقیانوس هند به داخل خشکی در جنوب غربی آسیا است که در شمال غربی دریای عرب و اقیانوس هند و شرق تنگه هرمز و خلیج فارس و میان کشورهای ایران، عمان و پاکستان قرار دارد. این خلیج در حقیقت، از سه سمت به خشکی و از یک سو به دریای آزاد (اقیانوس هند) مرتبط است.

جاهای دیدنی بندر جاسک 

جنگل حرا

یكی از جاذبه های زیبا و طبیعی بندر جاسک وجود جنگل های حرا می باشد كه گردشگران زیادی را مجذوب خود كرده است.این جنگل به طور دائم در معرض جزر و مد منظم آب دریا قرار دارد به طوری كه در زمان جزر، درختان بسترلجنی آن از آب بیرون می آیند.درختان لجنی به صورت جزایری پراكنده نمایان می شوند و در موقع مد تمام جنگل زیر آب رفته و ناپدید می شود.

پرندگان زیبا و نادر از قبیل گیلان شاه، اگرت بزرگ در كنار پلیكان ها و فلامینگوها مناظر جالبی را پدید می آورند.در منطقه جاسك به درختان حرا ‘ تمر’ می گویند و این جنگل ها بیشتر در حومه شهر جاسك (خلیج لوران) و در شرق آن به صورت پراكنده دیده می شوند.

جاهای دیدنی بندر جاسک 

فانوس چشمک زن بندر جاسک

فانوس چشمک زن و برج هشدار دهنده از جنوب که به بندر جاسک نزدیک می شوید ستونی بلند با دورنگ سیاه و سفید نظرها را بخود جلب می کند که نزدیک به 200 سال سر بر آسمان این بندر دارد تا راهنمائی باشد برای ناخدایان و دریانوردانی که در گذشته دور برعرشه شناورهای خود، بادلهره این گذرگاه را می پییمودند. این برج هشدار دهنده به منظوراعلان خطر به شناورهایی ساخته شد که در هنگام روز ازکنار این بندرمی گذشته اند.

جاهای دیدنی بندر جاسک 

صخره های شنی

یکی از ویژگی های شهرستان جاسک ، وجود مناطق صخره ای و شنی است که تپه ماهورها و احجام بسیار زیبای طبیعی ایجاد کرده اند و چشم هر بیننده را به خود جلب می کنند. بیشتر این تپه ماهورها در مسیر میناب به جاسک قرار دارند و از چشم انداز طبیعی زیبایی برخوردارند و پس از جاسک به سمت چهابهار ادامه پیدا می کنند.

جاهای دیدنی بندر جاسک 

غار سادرمن بندر جاسک

یکي ديگر از جاهای دیدنی بندر جاسک غارهاي سادرمن است .غار سادرمن در 30 کیلومتری شهرستان جاسک در ارتفاع تقریبی 2000 متری و 20 کیلومتری دریا در رشته کوه های کوتاه و بلند سادرمن واقع شده است که متاسفانه مورد غفلت و فراموشي مسوولين امر قرار گرفته است.

آثار تاريخي شهرستان جاسک که روزي يکي از آبادترين بنادر سرزمين پهناور ايران بود و قدمت برخي از اين آثار به پيش از دوران اسلامي مي‌رسد امروزه بر اثر بي‌توجهي مسئولان ميراث فرهنگي در حال تخريب است چنانچه امروزه غارهاي سادرمن در جاسک در حال تخريب است.

چشمه های آبگرم پوراف

چشمه های ساحلی و آب معدنی بسیاری در این منطقه بویژه جاسک وجود دارد که برای مردم بسیار قابل احترام و مقدس بوده و خواص درمانی دارند؛ یکی از شناخته شده ترین و حیرت انگیزترین آنها به نام پوراف در ۲۰ کیلومتری شرق بندر جاسک و در ساحل دریا قرار دارد.

این منطقه دارای جنگل حرای وسیعی است که مانند جزیره زیبایی در مقابل خورپوراف، سر از آب بیرون کشیده و چشم اندازی دلپذیر خلق نموده است. چشمه های آب گرم، دریا، پرندگان مهاجر، سواحل زیبا، منطقه صید ماهی ویژه مردم، از مهمترین جاذبه هایی هستند که مسافران زیادی را به سوی خود جلب می کنند.

جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)