بلیط قطار

آیا خرید گروهی بلیط قطار ارزان‌ تر تمام می‌شود؟

برای سفرکردن با هر وسیله‌ ای از جمله قطار باید از چند و چون تهیه بلیط و روش‌ های مختلف آن باخبر باشید. در این صورت، هم از میان گزینه‌های مختلف به انتخاب مناسب‌ تر می‌رسید و هم امکان مدیریت هزینه‌ ها را به‌دست می‌گیرید. یکی از روش‌های تهیه بلیط، خرید گروهی است. در ادامه برایتان درباره خرید گروهی بلیط قطار می‌گوییم.

بلیط قطار

خرید گروهی بلیط قطار چیست؟ 

سفر با قطار با همراهی تعدادی از دوستان و آشنایان در سفری گروهی خوشایند و شیرین است. اگر بتوانید بلیط‌ هایی در کنار هم تهیه کنید و کوپه‌ هایی مشترک داشته باشید، فضای خصوصی جذابی در اختیارتان خواهد بود.

کوپه‌های قطار ۴ تا ۶ نفر را در خود جای می‌دهند. برای اینکه در سفری دسته‌جمعی با دوستان و اعضای خانواده در یک کوپه قرار بگیرید، باید به خرید گروهی بلیط قطار فکر کنید. چنین چیزی وجود دارد؟ امکان قرارگرفتن تمام اعضای گروه سفرتان در یک کوپه یا کوپه‌های پشت‌سرهم هست؟

با خرید گروهی بلیط قطار می‌توانید امکان کنار هم قرارگرفتن اعضای سفرتان را فراهم کنید. برای این کار یک نفر باید مسئول تهیه بلیط قطار شود تا مدیریت امور را در این زمینه به‌ دست بگیرد. این فرد با تهیه همه بلیط‌ها در یک زمان، امکان قرارگرفتن اعضای سفر در کنار هم را ممکن می‌کند.

بلیط قطار

خرید گروهی بلیط قطار چگونه است؟ 

برای خرید گروهی باید به نکاتی دقت کنید. پیش از هرچیز، یکی از کسانی که می‌خواهند با هم سفر کنند، نماینده دیگران می‌شود. او با مراجعه به اپلیکیشن‌های رزرو قطار موردنظر گروه را انتخاب می‌کند و مدیریت خرید را در دست می‌گیرد و بلیط‌های مشترک را هم‌زمان می‌خرد. این فرد باید مشخصات شناسنامه‌ای تمام افراد را داشته باشد تا در زمان رزرو بلیط، وارد کند.

اگر تعداد همسفران در نهایت ۶ نفر باشد، مسئول تهیه بلیط می‌تواند به‌سراغ قطارهایی برود که کوپه‌هایی ۶نفره دارند. در این صورت، با واردکردن تعداد بلیط درخواستی برای ۶ نفر، احتمال اینکه همه در یک کوپه قرار بگیرند، بیشتر خواهد شد.

چنانچه تعداد همسفران بیشتر از ۶ نفر باشد، فرایند خرید بلیط باید در چند مرحله انجام شود. در این صورت، امکان اینکه دو کوپه پشت‌سرهم قرار بگیرند هم کمتر می‌شود. امکان دارد که با ثبت درخواست بلیط در سیستم خرید، بلیط‌ها در کوپه‌هایی عرضه شوند که کنار هم نیستند.

چطور امکان خرید بلیط دو یا چند کوپه پشت‌سرهم را بیشتر کنید؟ 

برای اینکه بتوانید کوپه‌های قطار برای سفر گروهی را پشت‌سرهم رزرو کنید، نگاهی به تهیه بلیط در ساعت‌های کم‌تردد و خلوت‌تر داشته باشید. اگر بلیط را برای ساعت حرکت در نیمه‌های شب یا صبح خیلی زود رزرو کنید، احتمال اینکه آزادی عمل داشته باشید هم بیشتر می‌شود.

در واقع، خرید بلیط قطار در زمان‌هایی غیر از پیک خرید بلیط و سفر به شما امکان تهیه بلیط‌ کوپه‌هایی پشت‌سرهم را می‌دهد. با رزرو آنلاین قطار می‌توانید زود و سریع برای تهیه بلیط در هر ساعتی که بخواهید، به‌راحتی اقدام کنید.

روش‌های دیگری هم برای تهیه بلیط چند کوپه پشت‌سرهم وجود دارد:

  • تماس با شرکت ریلی؛
  • چارترکردن بلیط‌های قطار.

۱. تماس با شرکت ریلی 

اگر می‌خواهید که تهیه بلیط برای تمام اعضای گروه را در یک مرحله انجام بدهید، خوب است که با شرکت ریلی موردنظرتان تماس بگیرید. درخواستتان را مطرح کنید و ببینید که شرایطشان برای رزرو بلیط‌هایی در کنار هم و در چند کوپه پشت‌سرهم چگونه است.

از شرکت موردنظر بخواهید که رزرو را برای تعداد همسفرانتان (برای مثال، ۱۶ نفر) به‌طور یک‌جا انجام بدهند. در این صورت، دیگر لازم نیست که چندبار برای خرید بلیط برای تمام همسفران اقدام کنید. با درخواست از شرکت ریلی می‌توانید، کوپه‌هایتان را هم کنار هم رزرو کنید.

۲. چارترکردن بلیط‌های قطار 

یکی دیگر از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند، بلیط قطار همسفران پرشمارتان را کنار هم و در کوپه‌هایی پشت‌سرهم رزرو کنید، چارترکردن بلیط است. منظور از چارترکردن بلیط قطار چیست؟ یعنی باید حدود ۲ هفته پیش از سفر، اقدام به پیش‌خرید تعداد صندلی‌های موردنظرتان کنید.

به سامانه بلیط موردنظرتان مراجعه کنید و در هفته‌های پیش از سفر، اقدام به پیش‌خرید تعداد بلیط موردنظر کنید. این امکان بیشتر برای شرکت‌های مسافرتی در نظر گرفته می‌شود. با این حال، شما هم می‌توانید شانس خود را برای خرید هم‌زمان تمام همسفرانتان امتحان کنید.

هزینه خرید بلیط گروهی قطار کمتر است؟  

هزینه خرید بلیط گروهی قطار لزوما ارزان‌تر تمام نمی‌شود. اگر برای خرید تعداد زیادی بلیط قطار به‌طور یک‌جا و هم‌زمان با شرکت‌های ریلی تماس بگیرید، به شما تخفیف‌هایی ارائه شود.

در صورتی که برای سفر از روش رزرو فوری بلیت قطار با اپلیکیشن‌های معتبر هم استفاده کنید،‌ امکان بهره‌مندی از طرح‌های تخفیفی قوت می‌گیرد. بعضی از اپلیکیشن‌های معتبر که خدمات آنلاین گوناگونی ارائه می‌کنند، طرح‌ها و کمپین‌های تخفیفاتی متنوعی دارند.

با هربار استفاده از خدمات این اپلیکیشن‌ها، امتیازاتی به‌رسم همراهی کاربر برایش در نظر گرفته می‌شود. این امتیازها در قالب کدهای تخفیف متنوع برای استفاده از خدمات مختلف اپلیکیشن در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

کدهای تخفیف و امتیازات کاربری راه‌هایی درجه‌یک برای تهیه بلیت ارزان‌تر هستند. فرقی نمی‌کند که چند بلیط تهیه می‌کنید؛ با وجود این طرح‌ها، تخفیف‌ها شامل حالتان خواهند شد. خرید چارتری بلیط‌ها هم معمولا با تخفیف‌هایی همراه است.

این سبک از خرید بیشتر برای شرکت‌های چارترکننده بلیط مانند آژانس‌های مسافرتی است. با این حال، شما هم نیم‌نگاهی به آن داشته باشید و ببینید که می‌توانید از تخفیف‌های خرید چارتری بهره‌مند شوید یا به‌طور کلی، برای کنار هم قراردادن صندلی‌ها و کوپه همسفرانتان اقدام کنید یا خیر.

در آخر 

اگر می‌خواهید با تعدادی از دوستان و اقوام سفر کنید، خرید گروهی بلیط قطار را در ذهن داشته باشید. در این صورت، هم در طول سفر در کنار همسفرانتان خواهید بود و اوقات خوشی را سپری می‌کنید و هم امکان دارد که بتوانید بلیط را ارزان‌تر تهیه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید