تاریخچه برج دختر استانبول ، ترکیه | Istanbul

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

برج دختر استانبول

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره برج دختر استانبول صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این برج معروف در شهر استانبول در ادامه با ما همراه باشید.

در استانبول هنگامی که شب می رسد، برج دختر روشن می شود و با نور طلایی و درخشانش بر روی تنگه معروف بسفر منعکس می شود. برج دختر (Maiden’s Tower) یکی از زیباترین نشانه های شهر استانبول است. تاریخ برج به دوران بیزانس قرون وسطی مربوط می شود و همچنین به افسانه هایی می پردازد که موقعیت دور آن در یک جزیره کوچک در آب را توضیح می دهند.

برج دختر (به ترکی Kız Kulesi) همچنین به دلیل ارتباط با افسانه هیرو و لیندر، با نام برج لیندر نیز شناخته می شود. برج دختر استانبول در یک جزیره کوچک در ساحل محله اسکودار (Üsküdar) قرار گرفته است. اعتقاد بر این است که ساختار تاریخی برج در حدود سال 1110 میلادی ساخته شد، زمانی که امپراطور بیزانس، الکسیس کامننس، یک برج چوبی را در امتداد یک دیواره سنگی محافظ ساخت.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


هنگامی که عثمانی ها در سال 1453 به قسطنطنیه آمدند، برج دختر قبل از اینکه ترک های عثمانی از آن به عنوان برج دیدبانی در طول سلطنت مهمت سلطان استفاده کنند، توسط یک پادگان بیزانس اشغال شد.

برج دختر استانبول
برج دختر استانبول

برج دختر همچنین مربوط به افسانه ای از یک امپراتور است که یک پیشگو به او می گوید که دختر عزیزش در هجدهمین سالگرد تولدش توسط نیش مار می میرد. بنابراین امپراتور دخترش را به این برج فرستاد تا او را از پیشگویی محافظت کند، با این حال در تولد 18 سالگی اش ، پدر او سبدی پر از میوه های خوش طعم به او هدیه داد که یک مار افعی در میان میوه ها پنهان شده بود و بر اثر نیش مار دختر امپراتور می میرد، مانند چیزی که پیشگو گفته بود.

برج دختر استانبول

این برج در طول زلزله سال 1509 و آتش سوزی در سال 1721 به شدت آسیب دید. در آن زمان برج دختر به عنوان فانوس دریایی مورد استفاده قرار میگرفت و از این جهت با استفاده از سنگ به منظور افزایش استحکام آن دوباره بازسازی شد. از سال 1829 به بعد، برج به عنوان ایستگاه قرنطینه استفاده می شد تا اینکه توسط سلطان محمود دوم و بعدا توسط مسئولین بندر در سال 1945 بازسازی شد.

در سال 1998، برج بار دیگر به دلیل فیلم جیمز باند، “دنیا کافی نیست” مورد بازسازی قرار گرفت. پس از زلزله ویرانگری در سال 1999، پشتیبان های فولادی نیز به برج اضافه شد تا از آن در برابر بلایای طبیعی محافظت کند. ارتفاع برج در حال حاضر 9 متر می باشد.

برج دختر استانبول

امروزه برج دختر ، یک کافه و رستوران در داخل خود دارد، که هر دو دید و منظره ای شگفت انگیز از شهر و از هر دو سوی آن ارائه می دهند. بازدیدکنندگان می توانند قایق های خصوصی بگیرند و از لحظات خود در تنگه بسفر لذت ببرند.

آدرس برج دختر استانبول؛

Salacak Mahallesi, Üsküdar Salacak Mevkii, 34668 Üsküdar/İstanbul, Turkey

ساعات بازدید از برج دختر؛

تمام روزهای هفته، ساعت 9:15 صبح تا 18:45 بعد از ظهر – شنبه و یکشنبه، ساعت 10 صبح تا 18:45 بعد از ظهر و 8:15 شب تا 12:30 نیمه شب

قیمت بلیط ورودی برج دختر؛

25 لیر ترکیه

ویدئویی از  برج ؛ الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨