بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

آمادگی جسمانی در مشهد

در این مطلب از مجله تاپ توریست شما را با آمادگی جسمانی و فواید آن برای بدن آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

در دنیای امروزی توجهات مردم به داشتن بدنی زیبا و خوش فرم به شدت افزایش پیدا کرده است و طبق بررسی ها تعداد افرادی که برای ساختن اندامی عضلانی و ماهیچه ای به باشگاه های ورزشی مراجعه میکنند روز به روز در حال افزایش است. اما داشتن آمادگی بدنی مطلوب فقط از روی ظاهر بدن قابل تشخیص نیست و به فاکتورها و عواملی بستگی دارد که قرار گرفتن آن ها در کنار هم، موجب افزایش آمادگی جسمانی و افزایش توان افراد میشود.

تعریف آمادگی جسمانی

آمادگی جسمانی ، سلامت و تندرستی عمومی است و میتوان اینگونه تعریف کرد ، توانایی انجام گونه‌ های مختلف از ورزشها، مشاغل و فعالیت‌های روزانه می‌باشد. آمادگی جسمانی از طریق تغذیه مناسب، تمرینات درست جسمانی و با شدت متوسط و استراحت کافی به دست می آید .

بلیط سفر

هر رشته ورزشی چهار بخش عمده دارد که عبارتند از تکنیک، تاکتیک، آمادگی‌جسمانی و آمادگی روانی.

یکی از مهمترین بخش‌های تمرینی در هر رشته ورزشی، آمادگی‌ جسمانی است که رکن و اساس دستیابی به اجراها و مهارت‌های ورزشی است و هدف از آن توسعه و افزایش قابلیت‌های عملی ورزشکاران می‌باشد. آمادگی‌جسمانی اولین مرحله پیشرفت ورزشکار می باشدو موفقیت‌های بعدی ورزشکار، براساس آمادگی‌جسمانی عمومی بدست می‌آیند.

هرچه زمان بیشتری به آمادگی‌جسمانی عمومی در برنامه تمرینات اختصاص یابد اجراها و مهارت‌های ورزشی بهتر خواهد بود. آمادگی‌جسمانی یعنی قابلیت انجام فعالیت‌های بدنی بدون ایجاد خستگی و حفظ این قابلیت در بعد عمومی و همگانی آن برای هر انسانی مهم می‌باشد؛ چراکه به فرد کمک می‌کند تا در فعالیت‌های روزمره خود توان لازم را داشته باشد. هدف از آمادگی‌جسمانی بدون توجه به ویژگی‌های رشته ورزشی موردنظر، بهبود توانایی و ظرفیت کاری ورزشکاران می‌باشد.

آمادگی جسمانی در مشهد

فاکتورها

فاکتورهای آمادگی‌جسمانی شامل استقامت، قدرت، انعطاف‌پذیری، ترکیب بدنی، سرعت، چابکی، هماهنگی، توان، تعادل، دقت و تمرکز می‌باشد که در آمادگی‌جسمانی عمومی بیشتر به فاکتورهای استقامت، قدرت، انعطاف‌پذیری و ترکیب بدنی توجه می‌شود. از بعد همگانی نیز فردی که دارای آمادگی‌جسمانی بالاتری است در مقابل بیماری‌ها، اتفاقات غیرمنتظره، زمان‌هایی که نیاز به واکنش سریع دارد و … آماده‌‌تر می‌باشد.

آمادگی جسمانی در مشهد

تاثیر آمادگی جسمانی بر سلامت و زندگی فردی

همیشه گفته می شود که عقل سالم در بدن سالم است و قطعا می توان گفت داشتن آمادگی جسمانی و حفظ آن می تواند بر روی کیفیت زندگی شما تاثیر بسزایی داشته باشد. ورزش و آمادگی جسمانی باعث می گردد که ریه های شما با حداکثر توان کار کنند و اکسیژن به مقدار کافی برای فعالیت های دستگاه های حیاطی بدن شما، بخصوص مغز جذب گردد و یک جریان خوب نرمال و یک نواختی داشته باشید.

علاوه بر تقویت تندرستی در افزایش بازده کاری نیز مؤثر است. افراد آماده انرژی بیشتری دارند که این حالت بر بازده کاری و فکری نیز تاثیر می گذارد. انرژی بیشتر فعالیت های تفریحی و اوقات فراغت را نیز مفید می سازد.آمادگی جسمانی بدن مقاومت در مقابل خستگی را افزایش می دهد و فعالیت جسمانی و الگوی خواب فرد را نیز بهبود می بخشد.

این ورزش به طور کلی اجرای حرکت های عمومی را بهبود می بخشد. فعالیت بدنی با زندگی روزمره در ارتباط است و افرادی با آمادگی جسمانی بالاتر، مهارت های ورزشی را بهتر ارائه می دهند.دوره بازگشت افرادی که بدن آنها از آمادگی جسمانی باتری برخوردار است بسیار گوتاه تر است و  افراد آماده پس از کار و تمرین شدید و حتی آسیب دیدگی خیلی سریع تر از افراد فاقد آمادگی به حالت اولیه برمی گردند.

برای اطلاعات بیشتر از آمادگی جسمانی و تاثیر آن بر روی لاغری می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

استاد و مربی سرکار خانم سعادتی فر: 09306226595 (مشهد)

ارتباط در فضای مجازی (اینستاگرام): afsaneh.saadatifar

آمادگی جسمانی در مشهد


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *