آرامگاه لنین مسکو
آرامگاه لنین مسکو

آرامگاه لنین در مسکو ، روسیه | Lenin Mausoleum

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آرامگاه لنین مسکو

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره آرامگاه لنین مسکو صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این آرامگاه معروف در شهر مسکو در ادامه با ما باشید.

آرامگاه لنین (Lenin Mausoleum) که در میدان سرخ واقع در مرکز شهر مسکو قرار دارد؛ آرامگاه اولین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، ولادیمیر لنین (Vladimir Lenin) است. لنین در سال 1925 میلادی از دنیا رفت. پس از مرگ وی، جسد او را مومیایی کرند و در میدان سرخ در نزدیکی کاخ کرملین قرار دادند. جالب است که بدانید، شاید یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های مسکو همین مقبره باشد.

بسیاری از افراد به دلیل وجود پیکر مومیایی در مقبره و آرامگاه لنین آن را یکی از ترسناک ترین جاذبه های مسکو و البته مشهورترین مومیایی مدرن جهان می شناسند. با این وجود از سراسر دنیا گردشگران جهت بازدید از آرامگاه لنین به مسکو سفر می کنند.

لنین در وصیت‌نامه‌اش خواسته بود که او را خاک کنند اما به جای این کار او را مومیایی کردند و درون یک تابوت چوبی موقت که توسط «الکسی شویوسیف» (Alexei Shchusev) طراحی شده بود، قرار دادند. بدن او قبل از تدفینش برای نمایش عموم در معرض دید قرار گرفت اما مردم روسیه موافق دفن جسد نبودند. دولت روسیه ادعا می‌کند که بیش از ۱۰,۰۰۰ تلگراف مبنی بر اینکه بدن این رهبر بزرگ را برای نسل‌های آینده حفظ کنند، دریافت کرده است.آرامگاه لنین مسکو

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


 

هنگام مرگ لنین برای نگهداری از جسد گروهی از متخصصین در این زمینه، نگهداری از آن را بر عهده گرفتند که با این حال بدن ۸۵ ساله لنین برای اینکه ظاهری زنده داشته باشد در دمای و رطوبت خاصی قرار دارد.

در این آرامگاه برای حفظ کردن جسد لنین تابوت وی در دمای ثابت ۱۶ درجه سیلوس و رطوبت 80 یا ۹۰ درصد نگهداری می شود و به طور هفتگی کمی سفید کننده بر روی پوست وی ریخته شده تا قارچ ها و کپک های روی پوست را از بین ببرد.

همچنین هر 18 ماه نیز مقبره لنین یک ماهی تعطیل می‌شود که در این یک ماه جسد را با گلیسرین حمام می کنند. در این مدت همچنین لباس های وی شسته شده و به دقت اتو می شود. همچنین جالب است بدانید هر سه سال یکبار کت وی را نیز تعویض می ‌کنند.

آرامگاه لنین
آرامگاه لنین

فضای مقبره تقریبا تاریک است و فقط جنازه توسط نوری روشن شده‌است. تا قبل از سال ۱۹۹۱ جنازه لنین در فضای بازی قابل مشاهده بود ولی در آن سال فردی بر روی جنازه اسید پاشید. پس از آن و پس از دو سال مرمت، جنازه را درون حفاظی شیشه‌ای قرار دادند.

آرامگاه لنین مسکو

بازدید از آرامگاه

این آرامگاه، هر روز از ساعت ده صبح تا ساعت یک بعد از ظهر برای بازدید عموم باز است؛ البته به غیر از یکشنبه ها، دوشنبه‌ها و جمعه‌ها. هنوز هم برای دیدن بدن لنین، صف‌های طولانی در این میدان تشکیل می‌شود. دیدن از این محل رایگان است. بازدیدکنندگان هنگامی که به مقبره می‌رسند، باید ادای احترام کنند؛ عکاسی و فیلم‌برداری در مکان ممنوع است.

همانطور که گفتیم برای ورود به مقبره لنین لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنید و بازدید برای عموم مردم آزاد و رایگان است. آنقدر بازدیدکنندگان آرامگاه لنین زیاد هستند که برای رفتن به داخل مقبره باید در صفی بسیار طولانی حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت منتظر بمانید. البته گزینه دیگری برای بازدید از مقبره نیز وجود دارد که رایگان نیست، اما دیگر لازم نیست در صف طولانی منتظر بمانید.

آدرس آرامگاه لنین مسکو؛ Red Square, Moskva, Russia, 109012

هزینه ورودی آرامگاه لنین مسکو؛ بازدید از این آرامگاه رایگان است.

ساعت بازدید آرامگاه لنین مسکو؛ همه روزه از ساعت 10:00 تا ساعت 13:00

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید : الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨