لیدوما تریپ

آبشار چلندر

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره آبشار چلندر صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این جاذبه طبیعی در نزدیکی شهرستان نوشهر در ادامه با ما همراه باشید.

آبشار چلندر در ۱۸ کیلومتری جاده نوشهر به نور، در جنگل‌های انبوه جنوب شرقی روستای چلندر در استان مازندران جای دارد. قرارگیری این آبشار در نزدیکی کوهستان، از رطوبت هوا کاسته و چشم‌اندازی دیدنی‌ را خلق کرده است.

چلندر، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نوشهر در استان مازندران است. این روستا در دهستان بلده کجور در نوار ساحلی دریای خزر قرار دارد. از ارتفاعات این منطقه دریا به خوبی قابل رویت است از این رو مناظر زاید الوصفی دارد.

آبشار چلندر
آبشار چلندر

آبشار چلندر در روستای چلندر و در میان چنگل و درختان پنهان است و برای بازدید از آن باید کمی قدم بزنید تا لذت دیدن آبشار را بچشید. این آبشار ریزشگاه های فراوانی دارد. میانگین پهنای آبشار از نیم تا 2 متر است و ارتفاع آبشار هم در قسمت‌هایی به ۴ متر می‌رسد و در قسمت‌های دیگر نیم متر است.

ارتفاع آبشار چلندر از سطح دریا حدود ۱۴۰ متر است که بسیاری از گردشگران در فصل‌های گرم سال به بازدید از این آبشار می‌آیند تا از هوای معتدل و مرطوب در کنار جنگل‌های سر سبز استفاده کنند. حوضچه‌هایی که در پایین دست این آبشار بوجود آمده است مکان مناسبی برای آب تنی است.

اگر برای بازدید از این آبشار به شمال کشور سفر کردید، می‌توانید به طی مسافتی کوتاه به صورت پیاده به دریاچه ارواح برسید. این دریاچه به دلیل وجود درختچه‌های خشک، به نام دریاچه ارواح شناخته می‌شود. همچنین یک امامزاده و آرامستان قدیمی هم در این روستا وجود دارد که بازدید از آن هم خالی از لطف نیست. یکی دیگر از نکات مثبت بازدید از این آبشار، این است که هزینه اجاره ویلا در نزدیکی آبشار نسبت به مناطق دیگر نوشهر، مناسب‌تر است.

آبشار چلندر
آبشار چلندر

آدرس: استان مازندران، ۱۸ کیلومتری جاده نوشهر به نور، جنوب شرقی روستای چلندر

ساعت بازدید: همه روزه 24 ساعته

هزینه بازدید: بازدید از این جاذبه طبیعی رایگان است.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش

 • پارک جنگلی چیتگر تهران | Tehran

  پارک جنگلی چیتگر در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست با پارک جنگلی چیتگر آشنا خو…
 • پارک جنگلی لویزان تهران | Tehran

  پارک جنگلی لویزان در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست با پارک جنگلی لویزان آشنا …
 • سوغات تبریز

  سوغات تبریز چیست ؟ | Tabriz

  سوغات تبریز در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با سوغات تبریز استان آذربایج…
Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *