آبشار ونوش شهر نور ، مازندران | Nur

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار ونوش

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره آبشار ونوش صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این جاذبه طبیعی در شهرستان نور در ادامه با ما همراه باشید.

آبشار ونوش شامل تعدادی از آبشارها می‌شود که در جنوب روستای ونوش و در میان ارتفاعات جنگلی علوی کلا در استان مازندران واقع ‌شده‌اند. البته بهتر است بگوییم که آبشار ونوش نور نه یک آبشار که مجموعه‌ای سه گانه از آبشار‌ها با ارتفاع‌های مختلف است. روستای زیبا و توریستی ونوش، از شمال به سواحل زیبای خزر جنوب به سلسله جبال البرز و پوشیده از جنگل سرسبز، غرب به رودخانه کلرود منتهی می‌گردد.

منطقه ونوش دارای آبشارهای کوچک و بزرگ متعددی است که از میان آن‌ها سه آبشار شهرت بیشتری دارند. این سه آبشار عموما مورد استفاده فرودهای فنی گروه‌های کوهنوردی قرار می‌گیرند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


آبشار اول ونوش دارای ارتفاعی در حدود ۱۵ متر و عمق حوضچه‌ای در حدود یک متر است، آبشار دوم و بزرگ‌ترین آن‌ها ارتفاعی حدود ۴۰ متر و حوضچه‌ای با عمق چهار متر دارد و ارتفاع آبشار سوم ۱۵ متر و عمق حوضچه آن یک متر است. در صورتی که برای فرودهای فنی به منطقه سفر می‌کنید، رعایت نکات فنی همچون آشنایی با فنون شنا، چک کردن رول کوب‌ها و طناب‌ها و سایر موارد ایمنی ضروری است.

آبشار ونوش
آبشار ونوش

منطقه ونوش با داشتن ویژگی های طبیعی از جمله برخورداری از جنگل های بکر و همچنین آب و هوای بسیار مطبوع، علاوه بر  مناظر خیره کننده ای که دارد محل مناسبی برای سفر در فصول گرم سال به شمار میرود.

بهترین فصل سفر

اگر به دنبال بهترین زمان برای بازدید از این آبشار زیبا هستید می توان گفت فصل بهار و اواخر تابستان را در اولویت خود قرار دهید چرا که در این ایام از سال شرایط اقلیمی معتدل و خنکی در این منطقه حاکم بوده و گردشگران به دور از هوای گرم و سوزناک تابستان می توانند از حضور در کنار این مجموعه آبشار نهایت لذت را ببرند.

دسترسی

ونوش در فاصله ۱۰ کیلومتری غرب شهرستان نور و در کنار جاده فرعی منشعب از جاده ساحلی نور به نوشهر قابل دسترسی است. همچنین فرعی منشعب از جاده رویان به آبشار آب پری به ونوش منتهی میگردد.

آبشار ونوش
آبشار ونوش

آدرس: استان مازندران، ۱۰ کیلومتری غرب شهرستان نور، کنار جاده فرعی منشعب از جاده ساحلی نور-نوشهر، جنوب روستای ونوش

ساعت بازدید: همه روزه 24 ساعته

هزینه بازدید: رایگان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨