بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

آبشار نوجان

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با آبشار نوجان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این آبشار زیبا و دیدنی در نزدیکی کرج در ادامه با ما همراه باشید.

آبشار نوجان در ۱۵ کیلومتری جاده کرج-چالوس و در نزدیکی روستای نوجان قرار دارد. با موقعیتی ارزشمند، این روستا از سمت جنوب به روستای آتشگاه و در نهایت به باغستان کرج منتهی می‌شود و از سمت شرق نیز به جاده کرج-چالوس می‌پیوندد.

آبشار نوجان
آبشار نوجان

روستای نوجان یکی از مناطق زیبای جاده چالوس است. مسیر فرعی از نزدیکی آدران جدا شده و به روستای نوجان و آبشار نوجان منتهی می شود که دارای مناظر بسیار زیبایی است. در ادامه این مسیر نیز آبشارهای خوارس در منطقه ای بکر و کم نظیر، در میان کوه های مرتفع واقع شده اند که بازدید از آن ها نیاز به امکانات مناسب کوهنوردی دارد.

آبشار نوجان
آبشار نوجان

این جاده اخیرا به منظور کاهش بار ترافیکی جاده چالوس در محدوده کرج، تعریض و آسفالت شده است و از تاریخ 17 آبانماه نود وچهار برای استفاده عموم بازگشایی شده است. لذا برای رفتن به سمت چالوس مردم غرب و شمال شهر کرج می توانند از انتهای بلوار اشتراکی وارد جاده برغان و آتشگاه بشوند و در ادامه مسیر با گذشتن از روستای آتشگاه و نوجان وارد منطقه آدران جاده چالوس شده و کمی قبل از تاسیسات سد کرج و روستای خوزنکلا و به سمت چالوس طی مسیر کنند.

آبشار نوجان
آبشار نوجان

آدرس: استان البرز، ۱۵ کیلومتری جاده کرج-چالوس، روستای نوجان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In البرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *