آبشار سیسنگان نور ، مازندران | Nur

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور ترکیه سلام پرواز
 

آبشار سیسنگان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره آبشار سیسنگان صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این جاذبه طبیعی در شهرستان نور در ادامه با ما همراه باشید.

آبشار سیسنگان در استان مازندران و در تنگه معروف نهر رودبار، در پارک جنگلی سی سنگان قرار دارد. این پارک از قدیمی‌ترین و زیباترین پارک‌های شمالی کشور به‌شمار می‌رود و تنها ذخیره‌گاه بزرگ و منحصربه‌فرد شمشاد کشور و خاورمیانه است.

آبشار سیسنگان - Photo: IranDeserts
آبشار سیسنگان – Photo: IranDeserts

با احداث در سال ۱۳۴۴، این پارک از ساحل دریای خزر تا ارتفاع ۵۰ متری از سطح دریا امتداد می‌یابد. وجود آبشار زیبای سی سنگان در منطقه کجور، بر جذابیت این پارک جنگلی افزوده است. این آبشار در پارک جنگلی سی سنگان در 30 کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار گرفته است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دسترسی

برای رسیدن به این آبشار باید ابتدا از شهر کجور وارد جاده معدن زغال سنگ شوید سپس وقتی از معدن گذشتید به یک مسیر قدیمی مال‌رو می‌رسید. این مسیر بسیار باصفا در کنار رودخانه قرار گرفته و پایان آن به آبشار سیسنگان و پارک جنگلی سیسنگان می‌رسد. مسیر دسترسی به کجور که شهر کوچکی است به این صورت است که ابتدا به مرزن آباد میروید، بعد از پنج کیلومتر حرکت کردن به سمت چالوس به دو راهی کجور می‌رسید و بعد از عبور از پل، ۵۰ کیلومتر تا کجور فاصله دارید.  این مسیر بیشتر در امتداد رودخانه است و از این رو مشکلی برای تهیه آب نخواهید داشت.

آبشار سیسنگان - Photo: IranDeserts
آبشار سیسنگان – Photo: IranDeserts

آدرس: استان مازندران، 30 کیلومتری جاده نوشهر به نور، کجور

ساعت بازدید: همه روزه 24 ساعته

هزینه بازدید: رایگان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨