بلیط هواپیما

کلیسای سنت باسیل مسکو

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با کلیسای سنت باسیل مسکو آشنا خواهیم کرد.


   تبلیغات    

            | تور لحظه آخری استانبول |


کلیسای سنت باسیل (St Basil’s Cathedral) یکی از برجسته ترین و شاخص ترین بناها در مسکو است که تقریبا همه مسکو را با گنبدهای رنگارنگ آن می شناسند. در مرکز اصلی شهر کلیسای سنت باسیل و میدان سرخ به عنوان قلب تپنده مسکو هستند، از زمانی که به وجود آمده اند و گسترش یافته اند.

کلیسای سنت باسیل که ثبت میراث جهانی یونسکو است به گونه ای طراحی شده که به آتش بازی شباهت داشته باشد با گنبدهایی که مانند شعله هایی در حال سوسو زدن هستند، طراحی که در معماری روسی نظیر ندارد. این گنبدهای رنگارنگ افسانه ای هستند و توریست ها در هر چهار گوشه آن پرسه می زنند تا از هر طرف نگاهی به آن بیندازند.

کلیسای سنت باسیل مسکو
کلیسای سنت باسیل مسکو

افسانه ای که در مورد کلیسای سنت باسیل وجود دارد این است که تزار ایوان اولین بار که سنت باسیل را دید دستور داد چشم های معمار آن را در بیاورند تا دوباره هرگز نتواند چنین چیز زیبایی را خلق کند. در فضای داخلی سنت باسیل بازدیدکنندگان فضایی آرام و یک پانارومای خیره کننده از رودخانه موسکوا (Moskva River) از بالکن آن خواهند داشت که سنت باسیل را به یک مکان بهشتی برای فرار از شلوغی مرکز شهر تبدیل کرده است.

این مطلب را هم مطالعه کنید
جزیره کاپری در ایتالیا و جاذبه های آن | Capri
کلیسای سنت باسیل مسکو
کلیسای سنت باسیل مسکو

فونداسیون کلیسای سنت باسیل همانطور که در مسکو قرون وسطی رایج بود از سنگ سفید است در حالی که خود کلیسا با آجر قرمز ساخته شده است و اولین ساختمان آجری در مسکو بوده است. کلیسا رنگ های شگفت انگیز خود را در چند مرحله از سال های 1680 میلادی تا 1848 تعیین کرد. نگرش روسیه به رنگ در قرن هفدهم به رنگهای روشن تغییر کرد؛ همچنین هنر تصویر و نقاشی رشد منفجره در تعداد رنگ های موجود و ترکیبات آنها را تجربه کرد. دلیل استفاده از رنگ های بسیار در این کلیسا نیز این موضوع می باشد.

کلیسای سنت باسیل مسکو
کلیسای سنت باسیل مسکو

به جمعیت بپیوندید و با عکاسی از این کلیسای جذاب و دیدنی لذت ببرید و یا اینکه یکی از هزاران کارت پستال با طرح گنبدهای رنگارنگ را به عنوان یادگاری انتخاب کنید.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید :

بلیط هواپیما

 | لمینت دندان | کامپوزیت دندان | ایمپلنت دندان | ارتودنسی |

Load More In اروپا

بدون نظر

  1. ناشناس

    ژانویه 22, 2019 at 06:23

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها ۵

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *