ناهارخوران گرگان ، جنگل زیبای استان گلستان | Gorgan

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

ناهارخوران گرگان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با ناهارخوران گرگان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این جنگل زیبا در گرگان در ادامه با ما همراه باشید.

گرگان از شهرهای شمالی ایران و مرکز استان گلستان است، آب و هوای معتدل دارد. هرچند تابستان‌های آن نسبتاً گرم و شرجی است. اقلیم منطقه بسیار گوناگون و متنوع است. این شهر زیبا یکی از مقاصد پرطرفدار برای سفر در میان مردم به خصوص در ایام تعطیلات و نوروز است. یکی از زیباترین جاذبه های گرگان جنگل ناهارخوران است که بدون شک باید حتما در سفر به گرگان از این جنگل زیبا دیدن کنید. برای آشنایی بیشتر با ناهاخوران گرگان در ادامه با ما باشید.

اینکه وسط شهر ناگهان با جنگل روبه رو شوید تجربه بسیار جالب و فوق العاده ای است. ناهارخوران دقیقا همینطور است و شما در حالی که در خیابان ناهارخوران پیش می روید ناگهان وارد جنگل آن می شوید. این جنگل قدمتی 40 میلیون ساله دارد و بخشی از جنگل های با ارزش هیرکانی محسوب می شود. این منطقه که با نام های روستای ناهارخوران و پارک جنگلی ناهارخوران هم شناخته می شود، جذابیت های بسیاری را در خود جای داده است.

ناهارخوران گرگان
ناهارخوران گرگان

حاشیه بلوار ناهارخوران با رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها و جگرکی‌هایش که معروف است پر شده است. داخل جنگل که بشویم می‌توانیم زیر آلاچیق‌ها زیراندازمان را پهن کنیم و غرق صدای پرنده‌ها بشویم.

ناهارخوران گرگان
ناهارخوران گرگان

تفریحات جنگل ناهارخوران

  • بازدید از رودخانه و چشمه ها
  • تپه باباطاهر
  • ناحیه پارادایز (بسیاری از امکانات از جمله رستوران‌ها، هتل‌ها، بازارچه و شهربازی بچه‌ها در منطقه پارادیز پارک جنگلی ناهارخوران قرار دارد).
  • جنگل های مصنوعی
  • کوه نوردی و پیاده روی
  • روستای زیارت
  • پارک جنگلی النگدره
ناهارخوران گرگان
ناهارخوران گرگان

امکانات جنگل ناهارخوران

ازجمله امکانات پارک جنگلی ناهارخوران می توان به آلاچيق، محلی برای برپایی کمپ، هتل، رستوران، میز، نیمکت، آب آشامیدنى، نماز‌خانه، فروشگاه و سرويس بهداشتی اشاره کرد. همچنین می توان در رستوران های محلی موجود در این منطقه لذت واقعی طعم غذاهای محلی را چشید.

اقامت در ناهارخوران گرگان

برای اقامت در ناهارخوران می توانید از هتل ها، مهمانسراها، خانه های محلی، آلاچیق ها و کلبه های درون جنگل بهره ببرید. حتا می توانید کمپینگ در طبیعت را تجربه کنید.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

 

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨