آبشار دارنو و دریاچه فراخین ، نوشهر | Nowshahr

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار دارنو

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره آبشار دارنو صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این جاذبه طبیعی در نزدیکی شهرستان نوشهر در ادامه با ما همراه باشید.

آبشار دارنو یکی از جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده زیبای شمال ایران است که در استان مازندران و در نزدیکی شهر نوشهر قرار دارد. آبشار دارنو در واقع مجموعه‌ای از هفت آبشار مختلف است. آبشار دوم، آبشار اصلی، بلندترین آبشار است و حدود 25 متر ارتفاع دارد. آبشارهای دیگر در بالادست همین آبشار بلند قرار گرفته‌اند. این آبشار یکی از زیباترین و خاص‌ترین آبشارهای شمال ایران است.

علاوه بر زیبایی بی‌نظیر این آبشار شما می‌توانید در مسیر رسیدن به دارنو از تماشای پوشش گیاهی فوق‌العاده‌ زیبا، که بسیار ارزشمند هم هستند، لذت ببرید. پیاده روی در میان جنگل گسترده و تماشای طبیعت سرسبز و پوشش‌های گیاهی شگفت انگیز، در کنار لذت بردن از هوای دل‌انگیز و پاک شمال ایران خاطره‌ای بی‌نظیر را برای هر گردشگری رقم می‌زند.

آبشار دارنو
آبشار دارنو

دریاچه فراخین

یکی از دیدنی‌های بی‌نظیر اطراف آبشار دارنو دریاچه فراخین است که در پنج کیلومتری روستای چلندر و بعد از روستای ویسر قرار دارد. این دریاچه در نزدیکی آبشار دارنو قرار دارد و هنگام بازید از دارنو می‌توانید سری هم به دریاچه فراخین بزنید و از زیبایی طبیعی و هوای عالی آن لذت ببرید.

این دریاچه یک تالاب جنگلی در میان درخت‌های سر به فلک کشیده است. این موقعیت باعث شده منطقه فراخین بسیار بکر بماند. این دریاچه از مناطق کمتر شناخته شده در ایران است. مسیر رسیدن به آن هم بسیار زیبا و دیدنی است، زیرا برای رفتن به دریاچه باید از میان جنگل عبور کرد. در واقع، زیبایی دریاچه فراخین از جاده‌اش شروع می‌شود و از همان ابتدای راه می‌توانید سفری به یادماندنی و منحصر به فرد را تجربه کنید.

تصویر فراخین با طبیعت اطرافش بهترین سوژه برای عکاسان هستند. بعد از گردش و عکاسی، می‌توانید کمی در آرامش استراحت کنید و از طبیعت لذت ببرید، محیط اطراف دریاچه امکان خوبی برای این کار در اختیارتان می‌گذارد. کسانی که اهل قایق‌سواری هستند با قایق بادی روی دریاچه گشت و گذار می‌کنند و مناظر متفاوتی را می‌بینند. به جز اینها، طرفداران دوچرخه‌سواری هم می‌توانند مسیر رسیدن به این دریاچه را با دوچرخه طی کنند و لذت سفرشان چندبرابر شود.

آبشار دارنو
آبشار دارنو

سفر به این منطقه در فصل زمستان نیاز به تجهیزات لازم و تجربه کامل دارد و باید مطمئن شوید که از بارش آخرین برف در منطقه حداقل دو هفته گذشته است. مسیر دسترسی به تالاب فراخین در فصل بارش برف بسیار لغزنده است.

بهترین فصل سفر به آبشار دارنو

بهترین زمان سفر به آبشار رویایی دارنو در فصل‌های بهار و تابستان است. البته اوایل فصل پاییز هم می‌توانید از آبشار دارنو بازدید کنید. درست است که در فصل پاییز کمی هوا سرد می‌شود اما بهتر است بدانید که آبشار دارنو در فصل پاییز نیز واقعا دیدنی است. همانطور که گفتیم برای رسیدن به دارنو باید از سمت جاده چالوس راهی شوید و در مسیر می‌توانید از مناظر شگفت‌انگیز جنگل‌های انبوه شمال ایران که همانند رنگین‌کمان شده‌اند لذت ببرید. در حقیقت که جنگل‌های شمال و طبیعت زیبای شمال در فصل پاییز به خاطر تغییر رنگ برگ‌ها بسیار دیدنی و حیرت‌انگیز می‌شوند. در کل می‌توان گفت که هر فصلی زیبایی و جذابیت منحصر به خود را دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

آبشار دارنو
آبشار دارنو

دسترسی

برای رسیدن به این آبشار باید از سمت چالوس وارد کمربندی نوشهر بشوید و مسیرتان را تا جاده معدن سنگ نوشهر ادامه بدهید. وسایل نقلیه توریستی به راحتی مسیر را تا این نقطه طی می‌کنند. از این منطقه باید راه دریاچه فراخین را در پیش بگیرید. بعد از رسیدن به دو راهی، وارد مسیر سمت راست بشوید. ادامه راه از اینجا تا ورودی آبشار مسیر پیاده‌روی است. این مسیر از کنار رودخانه می‌گذرد.

در راه‌تان به سمت آبشار دارنو، ابتدا به یک آبشار کوچک‌تر می‌رسید. از این آبشار کوچک تا آبشار اصلی دارنو حدود نیم ساعت پیاده‌روی دارید. در کنار آبشار اول راهی وجود دارد که بهتر است از آن برای رسیدن به آبشار بالایی استفاده نکنید. یادتان باشد برای رفتن به آبشار دارنو باید حتما از راهنمایان محلی کمک بگیرید تا بتوانید مسیر را به درستی پیدا کنید.

نزدیک‌ترین شهر به این منطقه مرزن آباد است، توصیه می‌کنیم تا قبل از خارج شدن از این شهر در مورد تجهیزات و وسایل خود مطمئن شوید. زیرا بعد از آن دیگر امکان خرید کردن ندارید.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨